Výhody produktu

Prečo IZOKing?

Hlavné výhody nano-izolácie IZOKing

Okrem tepelnej izolácie má IZOKING mnoho ďalších dôležitých výhod, ktoré z neho spoločne robia skutočne izolačný materiál storočia. Pozrite si pozitívne vlastnosti izolácie IZOKING:

Tepelná izolácia

IZOKING je kapilárno-porézne teleso, odlišné od bežného z tepelnoizolačných materiálov tak, aby sa priestor medzi poréznymi časticami rozdelil. Vákuum v dutých keramických guľôčkach predstavuje pórovitosť, ktorá výrazne znižuje konvenčnú zložku prenosu tepla. Navyše, vďaka vysokému odrazu tepla keramických guľôčok je sálavá zložka prenosu tepla mnohonásobne menšia ako pri bežných tepelnoizolačných materiáloch.

Rýchla aplikácia

Jedna z najväčších výhod IZOKINGU spočíva v jej aplikácii. Pred aplikáciou je potrebné povrch, ktorý sa má izolovať, iba očistiť, odstrániť všetky oddelené časti a izoláciu Izoking je možné aplikovať priamo bez základného náteru. V závislosti od projektov sa oplatí vykonať maskovanie a čistenie častí, ktoré nechcete izolovať.

Cenovo efektívny

Na rozdiel od tradičných izolačných materiálov, použitie akýchkoľvek ďalších doplnkových materiálov nie je potrebný (základný náter, sieťka, mriežka, lepidlo, koľajnica atď.), čo výrazne urýchľuje stavbu.

Priľnavosť

Vďaka zloženiu a textúre IZOKING dokonale priľne k povrchom takmer akéhokoľvek tvaru a materiálu, či už ide o drevo, kov, plast, betón, tehly, sklo, sadrokartón, kartón atď. Materiál má priľnavosť 0,2 a 0,5 MPa v závislosti od povrchu. Nevyžadujú sa žiadne prípravné práce okrem čistenia povrchu, utierania prachu, odmasťovania alebo sušenia.

Odolnosť proti nárazu

IZOKing je rovnomerne rozložená na povrchu a vytvára elastickú vrstvu. Má nárazuvzdornosť 2Nm a silu 10N z výšky 20cm čím odoláva menším mechanickým vplyvom.

Paropriepustnosť

IZOKing má permeabilitu pary 0,0014 mg / m2, (0,2 SD priepustnosť pár) 40 mg / m2 / deň, čím sa zabráni tvorbe plesní a kondenzácii na vnútornom povrchu.

Absorpcia vody

Nasiakavosť izolačného materiálu po 192 hodinách je 87,7 % podľa DIN EN ISO 62 1 metódy.

Dá sa farbiť

Farebná škála IZOKINGU môže byť zafarbená farbami na akrylovej báze v akejkoľvek farbe, takže povrch / štruktúru / budovu možno izolovať a natrieť v jednom kroku.


Odporúčaný striekací stroj série Graco Ultra MAX II

Na nanášanie používame bezvzduchový striekací stroj, ktorý nám umožňuje pracovať rýchlo a presne a rovnomerne rozložiť vrstvy po povrchu. Naša spoločnosť používa a odporúča stroje Graco UltraMax, ale samozrejme môžete s týmito analógovými strojmi pracovať rovnako dokonale. V závislosti od projektu dokážu 3-4 ľudia za deň pokryť 400-600 m2 za 8- hodinovú zmenu s striekacím srojom 1 pracovník fúka a ostatní pomáhajú pri práci, robia maskovanie a vopred miesia materiál. Použite vedro (20 l) materiálu na cca 10-15 minút. Preto je potrebné neustále miešanie.
Keďže materiál je na vodnej báze (pre ľahšiu aplikáciu), voda sa pri schnutí odparí a nanesená vrstva sa zmrští cca o 30%, nemá to žiadny vplyv na izolačnú schopnosť. Faktor zmrštenia (pomer pevných látok k objemu) materiálu je 70 ± 4 . Preto rozlišujeme medzi hrúbkou mokrého filmu (WFT) a hrúbkou suchého filmu (DFT). 1 mm WFT po sušení počas 24 hodín zodpovedá asi 0,7 DFT.

Poďme spolu izolovať!

+421 915 585 973